2020

28 лютого 2020 р. офіційно завершено проведення 1 етапу Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2020». Цей конкурс щорічно проводиться на базі Одеської національної академії харчових технологій за підтримки Міністерства освіти і науки України під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association,  у співробітництві з науковим журналом Central European Researchers Journal.

У 2020 році конкурс проводиться за наступними напрямками:

До складу журі Конкурсу надійшли 91 спеціалістів-науковців, з них 50 з 18 зарубіжних країн: США, Німеччина, Швейцарія, Ангола, Бенін, Латвія, Туреччина, Ізраїль, Китай, Румунія, Грузія, Польща, Словаччина, Казахстан, Азербайджан, Болгарія, Молдова, Білорусь.

На перший етап конкурсу було подано 202 роботи, у тому числі 57 робіт з зарубіжних університетів, з яких 9 були розроблені у сумісництві з українськими ЗВО, 34 роботи з ОНАХТ та 5 з коледжів ОНАХТ, і 105 робіт з інших українських закладів. Роботи надійшли з 29 закордонних університетів таких країн як Франція, Греція, Китай, Македонія, Литва, Польща, Словаччина, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Білорусь і Молдова.

На першому етапі конкурсу відбулося рецензування робіт членами журі. На підставі рецензій та відкритого обговорення наукових робіт у скайп-режимі, журі кожного з напрямків більшістю голосів прийняло рішення щодо визначення фіналістів (25% прорецензованих робіт згідно з рейтингом), що було зазначено у протоколах засідань, які відбулися з 24 по 28 лютого 2020 р. на базі Одеської національної академії харчових технологій.

Згідно Постанови №211 Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року “Про запобігання поширенню COVID-19”, рекомендацій Міністерства освіти і науки України (лист №1/9-154 від 11.03.2020 року), Наказу ОНАХТ від 12.03.2020 року з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 призупинено проведення заходів наукового та освітнього характеру, зокрема конкурсів. 

Через невизначеність терміну завершення карантину у різних країнах світу, з яких прийняли участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “Black Sea Science 2020” (далі – Конкурс), та  неможливість проведення другого етапу з об’єктивних причин, Оргкомітет прийняв рішення:

  1. Підвести підсумки Конкурсу за результатами першого етапу.
  2. Визначити переможців серед фіналістів відповідно до рейтингу першого етапу Конкурсу за ступенями: 20% – сертифікати I ступеню, 30% – сертифікати II ступеню, 50% – сертифікати III ступеню. (Наказ про затвердження переліку переможців конкурсу №102-03 від 03.04.2020 р.)
  3. Опублікувати, за згодою авторів, роботи переможців в збірнику робіт переможців Конкурсу.

    

Перший етап конкурсу. Засідання журі напряму “Харчова наука і технології”

           

Перший етап конкурсу. Засідання журі напряму “Економіка і управління”

     

Перший етап конкурсу. Засідання журі напрямів “Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка” (зліва) та
“Екологія та охорона навколишнього середовища” (справа)

Перший етап конкурсу. Засідання журі напряму “Енергетика та енергоефективність”